aktualności

3 września 2018

Nikt nie może być więźniem prokury – artykuł adw. Michała Sowińskiego na portalu Prawo.pl

Adwokat Michał Sowiński specjalizuje się m.in. w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców. Swoją wiedzą i doświadczeniem na temat instytucji prokury podzielił się z Czytelnikami portalu Prawo.pl w artykule pod tytułem „Nikt nie może być więźniem prokury”.

Problem rezygnacji z bycia prokurentem pojawia się w praktyce prowadzenia działalności gospodarczej niezwykle często. Nastręcza wiele wątpliwości nie tylko przedsiębiorcom, ale również prawnikom. Brakuje przepisów dotyczących prokury, które dopuszczałyby wprost rezygnację z bycia prokurentem jako sposób wygaśnięcia prokury. Czy są zatem jakieś inne regulacje, które umożliwiają prokurentom rezygnację z pełnienia tej funkcji? Na to i wiele innych pytań odpowiada Michał Sowiński w swoim artykule dla portalu Prawo.pl.

Wszystkich przedsiębiorców, prokurentów i inne osoby zainteresowane tematyką prokury, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu.

Osoby głębiej zainteresowane problematyką wypowiedzenia prokury, zapraszamy również do lektury wpisu na blogu adw. Michała Sowińskiego.

pozostałe aktualności