Maciej Śledź

adwokat

Adwokat Maciej Śledź prowadził z powodzeniem szereg poważnych, skomplikowanych sporów cywilnych i gospodarczych. Doświadczenie zdobywał także w poważnych sporach korporacyjnych, w których odnosi spore sukcesy. Jest także cenionym obrońcą w sprawach karnych, z dużym doświadczeniem w sprawach karnych gospodarczych, przestępstw urzędniczych, a także poważnych przestępstw kryminalnych.

W swojej praktyce ma na koncie doradztwo prawne na rzecz liczących się na rynku przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, nieruchomości, windykacyjnej, czy budowlanej. Stale rozwija tę część praktyki czerpiąc radość z biznesowych sukcesów swoich Klientów, zwłaszcza tych, które są jego udziałem. Zajmuje się także sprawami o ochronę dóbr osobistych i z zakresu prawa prasowego. W tej dziedzinie, często z sukcesami, reprezentował osoby z pierwszych stron gazet w sprawach przeciwko znanym tytułom prasowym.

Przez dwie kadencje pełnił funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej. W latach 2017-2021 pełnił także funkcję Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Pomorskiej Izby Adwokackiej. Jest także wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku.

Swoją wiedzą prawniczą dzieli się na portalu Prawo.pl prowadzonym przez Wydawnictwo Wolters Kluwer komentując zmiany w prawie oraz w audycjach Radio Gdańsk „Twoje prawo”.

Mocne strony: Pracuje z pasją w ścisłej współpracy z Klientami. Lubi wygrywać.

Wykształcenie: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Aplikacja adwokacka

Języki obce: angielski

Dodatkowe informacje: Miłośnik literatury pięknej i dobrej muzyki. Stara się ładnie grać na gitarze. W wolnych chwilach nie stroni od sportu.

Moje specjalizacje: